O nas

Mamy wszechstronne wykształcenie, pochodzimy z różnych stron Polski. To co nas łączy, to podziw dla urody otaczającego nas Świata.

Bez względu na to, czy są to Góry Kaukazu, Półwysep Jukatan czy Puszcza Knyszyńska, patrzymy na nie z dziecięcym zachwytem i czujemy się jak mali, niepotrzebni intruzi, bo piękno można również definiować brakiem zbędnych elementów.

Mamy to szczęście, że pasja przyrodnicza od początku była jednocześnie treścią naszego życia zawodowego. Pracujemy zarówno przy dużych projektach unijnych, jak i wspieramy lokalne inicjatywy społeczne. Jesteśmy związani z kilkoma organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną przyrody. Pracujemy jako trenerzy i edukatorzy przyrody, piszemy scenariusze lekcji i projektujemy pomoce naukowe. Wciąż poszukujemy nowych inspiracji do tworzenia kreatywnej, zielonej edukacji. Na co dzień uczymy dzieci i dorosłych, tych kochających przyrodę, jak i tych, którzy na tę chwilę chcą ją tylko ujarzmiać. Doceniamy wartości pedagogiki ekologicznej – w swoich działaniach opieramy się na filozofii głębokiej ekologii, jednak zawsze w połączeniu z innowacyjnym nauczaniem.

Prywatnie, uwielbiamy niskobudżetowe podróżowanie, szczególnie gdy w jego trakcie nadarza się okazja do podglądania dzikiej przyrody. Jeśli zaś do tego możemy skosztować lokalnej kuchni w wersji wegetariańskiej, to jesteśmy w pełni szczęśliwi.